Innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic S.A. podsumowuje program pilotażowy pt. „Bądź bezpieczna. Mobilne KTG dla kobiet w ciąży” we Wrocławiu. Przez 4 miesiące, ciężarne kobiety zamieszkałe w tym mieście, mogły bezpłatnie wypożyczyć system do zdalnego monitorowania dobrostanu płodu – KTG Pregnabit.
- Jest mi niezmiernie miło, że podczas tego projektu, dzięki współpracy z UM Wrocławia mogliśmy w jeszcze większym stopniu zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo ciężarnych stolicy Dolnego Śląska. –komentuje Jacek Gnich, prezes Nestmedic.
Program pilotażowy trwał od 26 maja 2021 do końca września 2021. W tym okresie z urządzenia KTG Pregnabit skorzystało 66 ciężarnych pacjentek w sumie wykonano ponad 800 badań.
- KTG służy do monitorowania dobrostanu płodu w III trymestrze ciąży. Jest to szczególnie ważne badanie pod koniec jej trwania, kiedy ryzyko powikłań wzrasta. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, za pomocą urządzenia Pregnabit, istnieje możliwość przeprowadzenia takiego badania w sposób profesjonalny, w warunkach domowych - bez konieczności zgłaszania się do szpitala lub innej jednostki medycznej. Z uwagi na komfort użytkowania oraz zwiększone bezpieczeństwo w ciąży podczas stosowania teleKTG, w ostatnim czasie rozwiązanie to zyskuje na popularności znajdując wielu zwolenników wśród lekarzy, położnych oraz samych pacjentek – wyjaśnia dr n. med. Robert Woytoń
Program poparty został akcją marketingową, którą aktywnie wspierał w swoich social mediach Prezydent Wrocławia. Plakaty promujące akcję można było spotkać między innymi w pojazdach komunikacji miejskiej.
Pacjentki również wyrażały pochlebne opinie na temat inicjatywy ze strony miasta i potrzeby projektu jako zdalnej opieki okołoporodowej dla każdej kobiety w trzecim trymestrze w całej Polsce.
- Uważam, że to bardzo dobra inicjatywa. Myślę, że podobnie jak mi, także i wielu kobietom, które są w ciąży po raz pierwszy, towarzyszy z tylu głowy ciągły niepokój, czy wszystko przebiega prawidłowo. Takie prywatne KTG choć częściowo odciąża nasze obawy i pozwala przeprowadzić badanie w zaciszu domu. Dodatkowo dużym plusem jest dofinansowanie programu, a wiadomo, że w czasie ciąży koszty wizyt u lekarzy czy badań, które w większości robi się prywatnie (nie ma co liczyć tu na NFZ), są znaczne. Taki bezpłatny program jest bardzo ważny i potrzebny, wiec mam nadzieję, że będzie utrzymany i z większą ilością urządzeń – komentuje Daria, jedna z uczestniczek programu.
O Nestmedic:
Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG – system Pregnabit.
Link do strony artykułu: https://badaniamarketingowe.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/nestmedic-800-badan-ktg-pregnabit-w-ramach-programu-pilotazowego-we-wroclawiu